1 Mart 2013 Cuma

Bir köpeğin insanı olmak ne demektir?

 

Çok tatlı di mi?

Çok tatlı di mi? Evinize ilk geldiğinde salonunuzun ortasına çişini yapacak bu tatlı köpek. En sevdiğiniz ayakkabınızı parçalayacak, perdeleri kemirecek ve sonra koltuk ayaklarını. Dişleri kaşınacak sürekli ellerinizi ısıracak, uykunuzun en güzel yerinde havlayacak ilgi bekleyecek sabahın köründe. Arkadaşınızda kalmanıza engel olacak, tatile çıkmanıza da belki. Ve bu noktada ikiye ayrılacağız. Başedenler ve başedemeyenler. Başedemeyenler yüzünden binlerce cins köpek heves uğruna sokaklarda perişan. Başedenler zaten başımın tacı. Köpek beslemek sandığınız gibi sadece sevimlilikten, tatlılıktan ibaret bir iş olmayabilir sizin için.

Köpeğini terkedenler

Hayat bu. Bir gün sonra sizi neler bekliyor bilemezsiniz. Köpeği aldınız bekardınız, biriyle tanıştınız evleneceksiniz ve müstakbel eşiniz köpek sevmiyor. Ev sahibiniz köpeğe izin vermiyor, şehir dışına yerleşeceksiniz, hamilesiniz. Yeni bir yuva arıyorsunuz. Hamileliğinizde ilk çocuğunuzu hamilesiniz diye birine verir misiniz? Çocuğunuzu istemeyen bir evde oturur musunuz? İlk eşinizden olan çocuğunuzu yeni eşiniz istemiyor diye ondan vazgeçer misiniz? Bence vazgeçebilirsiniz, eğer köpeğinizden vazgeçebiliyorsanız ondan da vazgeçebilirsiniz.

Bir anlık zevkiniz için sizinle aynı dili konuşamayan bir canlının ızdırabı olmayın. Sizi çok seven bir insan bir anda sizi terketse üzülür, nefret eder, kızar, söylenir, intikam almak istersiniz belki. Bu canlar sadece arkanızdan bakabiliyor, başka türlüsü ellerinden gelmiyor.

Gidin bir insanı üzün, halleder. Biraz üzülür sonra başının çaresine bakar. Gidin bir insana zarar verin kendisi halleder.

O yüzden lütfen;


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder